Jak czyścić wędzarnię elektryczną?

Wędzenie potraw to sztuka, ale tak samo ważne jak sama technika wędzenia, jest utrzymanie wędzarni w czystości. Dbanie o nasz sprzęt sprawi, że będzie służył nam dłużej i zapewni doskonałą jakość potraw. Dlatego też, warto zadbać o regularne czyszczenie wędzarni elektrycznej.

Choć niektórzy są zdania, że nie powinno się czyszczyć wędzarni, to jeśli jednak zdecydujemy się na to, poniższy poradnik doradzi nam, jak to najlepiej zrobić.


Krok 1: Demontaż i zabezpieczenie elektryki

Pierwszym krokiem jest zdjęcie komina i postawienie wędzarni odwrotnie, tak aby elektryka znajdowała się u góry. Następnie należy odpowiednio zabezpieczyć elektrykę, aby uniknąć zalania podczas procesu czyszczenia.

 

Krok 2: Czyszczenie ścianek

Po zabezpieczeniu elektryki można przystąpić do czyszczenia ścianek wędzarni. Do tego celu można użyć płyn do mycia naczyń. Po umyciu ścianek zaleca się ich dokładne wyczyszczenie czystą wodą i odczekanie, aż wędzarnia całkowicie wyschnie, zanim zostanie z powrotem obrócona.

 

Krok 3: Czyszczenie elementów demontowalnych

Wszystkie elementy, które można zdjąć (oprócz części elektrycznych), można umieścić w pojemniku z ciepłą wodą i jedną tabletką do zmywarki. Pozostawiamy je w zanurzone przez dwa dni, a następnie wystarczy je jedynie dokładnie opłukać czystą wodą.

 

Czy masz swoje sprawdzone triki na czystą wędzarnię? Podziel się nimi tutaj!

Dbanie o naszą wędzarnię elektryczną po każdym użyciu to klucz do utrzymania jej w doskonałej kondycji. Regularne czyszczenie pozwoli nam cieszyć się w pełni wędzonymi potrawami, a także przedłuży żywotność naszego sprzętu. Czy Ty również zawsze dbasz o swoją wędzarnię? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.