CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW

Jakie zrębki mogą być użyte w wędzarni?

W naszych wędzarniach elektrycznych oraz generatorze dymu możesz wykorzystać zrębki wędzarnicze dostępne w naszym sklepie. Kliknij tutaj, aby odkryć zrębki.

Dodatkowo przy zakupie naszej wędzarni dodajemy do każdego zamówienia ok. 4 l zrębków GRATIS.

Specjalna konstrukcja wytwornicy dymu THERMOWIND pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu zrębków wędzarniczych, które są ogólnodostępne na rynku. Możesz stosować praktycznie każde zrębki, których rozmiar nie jest za mały (nie powoduje przesypywania się zrębków przez ruszt wytwornicy).

Popularne rozmiary to KL08KL10KL12.

Co daje izolacja?

Wędzenie odbywa się w temperaturze wyższej niż temperatura otoczenia dlatego nieizolowane ściany boczne wędzarni będą oddawały ciepło do otoczenia. Może to powodować różnice w temperaturze między górą a dołem komory wędzarniczej oraz większe zużycie energii potrzebnej do ogrzania komory.

W wędzarniach o mniejszej objętości (THW1901) nie jest to w ogóle zauważalne, ze względu na małą powierzchnię oddawania ciepła.

W modelach z większą komorą zastosowaliśmy izolację termiczną (korek), aby zapewnić jednorodną temperaturę wędzenia oraz obniżyć koszty użytkowania.

Dlaczego stosujecie korek?

Korek jest naturalnym materiałem o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych i pozwala na wykorzystanie cienkiego materiału do produkcji wędzarni. Zarazem nie traci on swoich właściwości oraz nie ulega rozkładowi z upływem czasu lub pod wpływem podwyższonej temperatury. Korek nie pyli oraz nie kruszy się przy temperaturach nawet powyżej 200 stopni. 

Dlaczego używacie grzałki o tak dużej mocy?

W naszych wędzarniach używamy grzałek o mocy 1,8 kW, aby umożliwić przypiekanie wędzonek.

Za słabe grzałki znacząco utrudniają i uniemożliwiają proces przypiekania.

PŁATNOŚĆ

Jakie oferujecie formy płatności?

Obecnie oferujemy poniższe formy płatności:

1. Płatność za pobraniem

Płatność za zamówioną wysyłkę kurierską należy uiścić w momencie jej odbioru.

2. Wpłata na konto

Wpłatę należy dokonać na wskazany numer rachunku bankowego, który przekażemy Ci w wiadomości email potwierdzającej przyjęcie zamówienia. Przelew możesz zrealizować przez Internet, na poczcie lub w banku. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie rozpoczniemy realizację zamówienia.

3. Płatność przy odbiorze w sklepie

Płatności przy odbiorze zakłada, że klient płaci za swoje zamówienie w momencie jego odbioru w sklepie stacjonarnym. Obecnie może być ona zrealizowana tylko w gotówce.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Tak, na zakupione w naszym sklepie produkty możesz otrzymać fakturę VAT. W tym celu w trakcie składania zamówienia w formularzu z Twoimi danymi podaj nazwę firmy do faktury. Informacje na temat chęci otrzymania faktury VAT umieść w uwagach w koszyku wraz z danymi do faktury. Jeżeli adres wysyłki jest inny, niż dane do faktury to wypełnij w sekcji "Wysyłka" adres, na który ma być przesłane zamówienie. A w sekcji "Płatności" dodaj adres rozliczeniowy.

Data wystawienia faktury VAT to data wysyłki Twojego zamówienia. Nie ma możliwości zmiany tej daty.

 

ZAMÓWIENIE I ANULACJA

Jak sprawdzić stan realizacji zamówienia?

Na Twój adres email będziemy przesyłać informacje o postępach w realizacji Twojego zamówienia. Ponadto po zalogowaniu do Twojego konta będziesz miał dostęp do wszelkich informacji o Twoich bieżących oraz już zrealizowanych zamówieniach, ich statusie, zawartości, podanych adresach, itp.

Jak zmienić moje zamówienie?

Możesz modyfikować swoje zamówienia jedynie do momentu skompletowania jego zawartości. W momencie przesłania go na wskazany adres modyfikacja jest już niemożliwa. W celu jakiejkolwiek modyfikacji swojego zamówienia (zmiana adresu, dodanie produktu do zamówienia, zmiana sposobu płatności czy dostawy), skontaktuj się z nami jak najszybciej - najlepiej telefonicznie: +48 697907828.

Złożyłem błędne zamówienie. Jak je anulować?

Możesz anulować swoje zamówienia jedynie do momentu skompletowania jego zawartości. W momencie przesłania go na wskazany adres anulowanie jest niemożliwe. W celu anulowania zamówienia skontaktuj się z nami jak najszybciej - najlepiej telefonicznie: +48 697907828.

WYSYŁKA I ODBIÓR

Ile kosztuje przesyłka?

Zamówienia powyżej 100 zł

Dla zamówień powyżej 100 zł masz zagwarantowaną darmową przesyłkę kurierem.

Zamówienia poniżej 100 zł

Przesyłka kurierska dla zamówień poniżej 100 zł wynosi 22 zł.

Jak długo będę czekać na przesyłkę?

Termin wysyłki wynika z dostępności produktów i wybranej formy płatności, podczas gdy czas dostawy zależy od wybranej przez Ciebie formy dostawy. Obecnie czas realizacji zamówienia trwa od dwóch do czterech dni. Natomiast do czasu realizacji zamówienia należy doliczyć czas dostawy kuriera.

Dodatkowo informujemy mailowo naszych klientów o ich statusie zamówienia.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Koszt i czas dostawy

Jakie oferujecie formy dostawy?

W zależności od ilości i wagi zamawianych przez Ciebie produktów, wybranej formy płatności i własnych preferencji, możesz wybrać jedną z form dostawy:

Najszybciej i najbezpieczniej

Firma kurierska - dostawa jest realizowana przez profesjonalną firmę kurierską. Wybranie kuriera oznacza wygodę i pewność, że Twoje zamówienie dotrze na czas. Dodatkowo, na Twój adres email otrzymasz link do strony, na której na bieżąco możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja przesyłka.

Najłatwiej

Odbiór osobisty ­to najłatwiejszy sposób odbioru zamówionych towarów - zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 697 907 828 w sprawie odbioru osobistego z naszego magazynu w Bytomiu.

Do jakich krajów wysyłacie swoje produkty?

Obecnie wysyłamy nasze produkty tylko w Polsce.

Czy mogę osobiście odebrać zamówienie?

Oczywiście! Zamówienie możesz odebrać w punkcie odbioru osobistego, znajdującym się pod adresem: 

PPHU Thermowind

Pszczyńska 13 

41-902 Bytom. 

 

Godziny pracy punktu znajdziesz w zakładce Kontakt. 

 

W przypadku odbioru osobistego prosimy najpierw o kontakt telefoniczny (+48 697 907 828)!

Gdzie jest moja przesyłka?

Wybierając opcję dostawy poprzez kuriera, w wiadomości email otrzymasz numer listu przewozowego oraz link do strony, na której możesz na bieżąco śledzić położenie Twojej przesyłki. Link ten również jest widoczny dla zarejestrowanych klientów sklepu, w podglądzie szczegółów złożonego zamówienia, w kolumnie Przesyłka.

Gdybyś jednak nie dostał informacji do śledzenia przesyłki to prosimy o kontakt ze sklepem.

GWARANCJA I REKLAMACJA

Czy sprzedawane produkty posiadają gwarancję?

Tak, produkty dostępne w asortymencie naszego sklepu posiadają gwarancję producentów, obowiązującą na terenie Polski. Gwarancja wynosi 2 lata – licząc od dnia, w którym wydano towar klientowi. Ważne, aby zachować dowód zakupu (rachunek lub fakturę), a także oryginalne opakowanie do momentu zakończenia okresu gwarancyjnego. Jest to podstawą do zgłaszania reklamacji.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Reklamacje i zwroty

Mam problem z zamówionym produktem. Co teraz?

Zawsze przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy produkt nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. W przypadku, gdy opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy nie przyjmować przesyłki, a następnie o kontakt z nami pod +48 697907828.

W przypadku chęci zgłoszenia reklamacji upewnij się, czy produkt powinien być reklamowany w naszym sklepie czy u sprzedawcy wędzarni. Informacje na ten temat znajdziesz w karcie gwarancyjnej, a także w opisie produktu na naszej stronie lub na stronie producenta.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Reklamacje i zwroty

Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?

Tak, zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku, w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki, możesz zwrócić zakupiony w sklepie internetowym produkt bez podania przyczyny. Taki towar nie może jednak nosić śladów używania, nie może być zniszczony czy uszkodzony, musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Reklamacje i zwroty