JAKA WĘDZARNIA JEST NAJLEPSZA?

Niezależnie od tego czy zaczynasz swoją przygodę z wędzeniem lub już masz doświadczenie z wędzarniami drewnianymi lub murowanymi to właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten krótki poradnik, który pomoże wybrać Ci najlepszą wędzarnię do Twoich potrzeb. Poniżej przedstawiliśmy najważniejsze kryteria, które musisz wziąć pod uwagę przy zakupie i wyborze wędzarni elektrycznej.

1. Częstotliwość i cel wędzenia

Najistotniejszą kwestią w wyborze wędzarni elektrycznej jest to jak często i jakie ilości będziesz wędzić. Dlatego właśnie musisz się zastanowić czy wędzarnia ogrodowa będzie używana tylko sporadycznie, a może często do wędzenia sporych ilości wyrobów. W związku z tym należy zdecydować czy jednak nie wybrać wędzarnię elektryczną o mniejszej pojemności do częstego wędzenia niewielu produktów albo dużą wędzarnię do równoczesnego wędzenia wielu wyrobów.

2. Specyfikacja wędzarni Thermowind

Poniżej przyjrzeliśmy się dokładniej i omówiliśmy specyfikację naszych produktów. Mamy nadzieję, że pomoże ona Ci w wyborze najlepszej wędzarni.

2.1. Wbudowany wentylator, regulacja ilości dymu, funkcja osuszania oraz termoobieg - Wszystkie modele

Wbudowany wentylator ułatwia przygotowanie oraz osuszanie wyrobów przed wędzeniem. Zarazem funkcja termoobiegu umożliwia prawidłowe rozprowadzenie dymu oraz temperatury w komorze wędzarniczej i wpływa także na równomierność zabarwienia uwędzonych produktów. Na dodatek masz możliwość we wszystkich wędzarniach na regulację dymu, która umożliwi Ci większą kontrolę nad całym procesem wędzenia oraz efektem końcowym i smakiem wędzonek.

Zrębki wędzarnicze do wędzarni elektrycznych Thermowind

2.2. Dowolny rozmiar zrębków - Wszystkie modele

Jednym z największych atutów naszych generatorów dymu to swoboda jaką dajemy naszym klientom w  wyborze i zastosowaniu wiórek wędzarniczych. Dzięki temu możesz wykorzystać różne rodzaje zrębków bez względu na ich granulację lub gatunek drewna (drzewa liściaste) do procesu wędzenia. Dodatkowo istnieje też możliwość zastosowania różnych dodatków do zrębków (np. cukier, jałowiec lub liść laurowy), aby zmienić aromat czy smak wędzonek.

2.3. Filtr dymu - Wszystkie modele

Najistotniejszym kryterium w wyborze jakiejkolwiek wędzarni to filtr dymu, który umożliwi nam zdrowe wędzenie dzięki ograniczeniu substancji smolistych na wyrobach. Poprzez innowacyjne zastosowanie filtru dymu we wszystkich naszych wędzarniach (właściwie to w generatorach dymu) chcemy zadbać o zdrowie naszych klientów, ale także o walory smakowe wędzonych wyrobów.

2.5. Naturalna izolacja termiczna

We wszystkich naszych największych modelach (THW1904, M, HM i E) zastosowano naturalną izolację, która wpływa na stabilizację temperatury oraz ogranicza utratę ciepła, a zarazem nie traci swoich właściwości oraz nie ulega rozkładowi z upływem czasu lub pod wpływem podwyższonej temperatury. Zwróć uwagę przy zakupie wędzarni czy jej producent na pewno wykorzystał naturalny materiał do jej izolacji.

2.6. Łatwość czyszczenia

Dzięki użyciu blachy nierdzewnej w produkcji naszych wędzarni proces ich czyszczenia jest o wiele łatwiejszy i pozwala na zastosowanie ogólnodostępnych środków myjących. Dodatkowo przez możliwość zdjęcia komory wędzarniczej w modelach THW1921 (M, E i HM) oraz THW1922 (M, E i HM), wędzarnie te mogą być gruntownie wyczyszczone bez wpływu na elektrykę produktu.

2.7. Wędzenie węgorzy

Chcesz w całości wędzić duże ryby? Szczególnie węgorze ze względu na swój rozmiar nie zmieszczą się we wszystkich wędzarniach. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie przedłużenia w modelach HM. Dzięki temu będziesz w stanie nie tylko wędzić długie wyroby, ale także bez problemu zdemontować i wyczyścić dodatkową komorę.

2.8. Sterowanie temperaturą

  • Thermowind Wędzarnia elektryczna z generatorem dymu THW1921M

    Wędzarnia elektryczna ze sterowaniem mechanicznym

  • Nie wiesz czy zdecydować się na mechaniczne lub cyfrowe sterowanie temperaturą? Na szczęście ten wybór nie ma dużego wpływu na sam wynik wędzenia. Musisz jednak zdecydować czy wolisz mieć lepszą kontrolę nad temperaturą w komorze wędzarniczej. Dzięki sterowaniu cyfrowemu wędzenie to tylko jedno kliknięcie. Natomiast w wędzarniach elektrycznych ze sterowaniem mechanicznym możesz kontrolować temperaturę za pomocą pokrętła.

  • Thermowind Wędzarnia elektryczna z generatorem dymu THW1921E

    Wędzarnia elektryczna ze sterowaniem cyfrowym

3. Zużycie energii

Często spotykamy się też z pytaniem, która z naszych wędzarni elektrycznych najmniej zużywa energii. Wszystkie nasze produkty zostały wyposażone w te same wentylatory i grzałki. W związku z tym nie zauważyliśmy dużej różnicy w poborze energii między nimi. Dlatego możesz spokojnie skoncentrować się na wyposażeniu i swoich potrzebach w związku z zakupem wędzarni.

Podsumowanie

Przy wyborze wędzarni trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednak decyzja będzie dla Ciebie łatwiejsza do podjęcia jeśli już wiesz jak często, co i ile będziesz wędzić. Jeżeli jednak nie umiesz się zdecydować to sprawdź naszą ofertę wędzarni elektrycznych z generatorem dymu lub wypróbuj nasz model wędzarni THW1901. Jest to idealny produkt dla początkujących ze względu na swoją cenę i rozmiar.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę ułatwiliśmy Ci wybór wędzarni. Natomiast jeśli masz jeszcze pytania albo potrzebujesz porady to skontaktuj się z nami najlepiej telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy.

Albo rozwiąż nasz krótki test, który pomoże Ci znaleźć najlepszy model wędzarni elektrycznej.

Odkryj nasze produkty