Wędzone jajka - Przepis

Zbliżająca się Wielkanoc to doskonały czas na eksperymenty kulinarne. Dlaczego więc nie spróbować czegoś zupełnie innego i przygotować wędzone jajka? Ten niezwykły przepis sprawi, że twoja rodzina i przyjaciele będą zachwyceni, a śniadanie wielkanocne zyska nowe, niezapomniane smaki.

Czas przygotowania:

  • Przygotowanie jajek: 10 minut
  • Wędzenie: ok. 10 minut

Składniki:

  • Surowe jajka
  • Zrębki bukowe

Jak wędzić jajka?

Krok po kroku:

1. Ugotuj jajka na twardo

Umieść jajka w garnku, zalej zimną wodą i doprowadź wodę do wrzenia. Następnie gotuj jajka przez 8-10 minut, aby ugotować je na twardo. Po ugotowaniu, odlej gorącą wodę i zalej jajka zimną wodą. Odczekaj, aż wystygną, i obierz je.

2. Wędzenie jajek

Włącz wędzarnię i ustaw temperaturę na 100 stopni. Dodaj zrębki bukowe do generatora dymu, a następnie uruchom dymogenerator. Po około 10 minutach, gdy pojawi się dym, wyłącz wytwornicę dymu. Umieść jajka w wędzarni, tak aby miały wystarczająco miejsca, aby dym mógł równomiernie dotrzeć do każdego jajka. Wędź jajka przez kolejne 10 minut.

 

Jajka wędzone - Idealny przysmak na Wielkanoc

Wędzone jajka są nie tylko wyjątkowym przysmakiem, ale także idealnym dodatkiem do wielkanocnego stołu. Możesz podać je zarówno z majonezem i posypać przyprawą z papryki, jak i podać bez dodatków - ich wyjątkowy smak i aromat z pewnością zachwycą Twoją rodzinę. To proste danie o nietuzinkowym smaku, które sprawi, że tegoroczna Wielkanoc będzie naprawdę wyjątkowa.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.